הדפסה
הדפסה
 

ארועי מוסיקה באתונה

עונת החורף במועדוני אתונה החלה וניתן למצוא בעיר מופעים נעימים ומעניינים. קיימים באתונה מועדוני לילה גדולים ומפוארים אך שווה לשים לב גם למקומות קטנים ונעימים, שבהם האווירה טובה ושמחה. בדף זה ננסה להביא מידע שוטף נוסף על ארועי מוסיקה באתונה תוך הדגשת אותם מקומות מיוחדים, שאינם בהכרח "מועדונים" במובן הרגיל של המונח.

מעבר למועדונים הגדולים, הרשומים בדף הראשי של האתר, ולמקומות המיוחדים הרשומים בדף זה ישנן באתונה טברנות רבות, שאליהן באים בני המקום קודם כל כדי לאכול טוב עם חברים ובני משפחה. בחלק מן הטברנות יש לצד האוכל גם הופעה חיה בחלק מימי השבוע (בעיקר בסופי שבוע). רשימה חלקית של טברנות שכאלה נתונה בקישור כאן. יש להמתין לטעינת הטבלה ואז ניתן להדפיסה.

מומלץ בכל לשון לברר טלפונית את הפרטים ואת נכונותם בעזרת מספרי הטלפון הנתונים.
תוכנית "פראן"

 

שם המועדון Πέραν
פראן
כתובת Λ. Δεκελείας 20, Ν.Χαλκηδόνα
Leoforos Dekelias 20, Nea Chalkidona
טלפונים +30-210-2533896, 2582667

בשכונת נאה חאלקידונה, שמצפון לכיכר אומוניה, שוכנת הטברנה "פראן", שבעליה מכנים אותה גם בשם "קפה אמן של העיר". במקום נערכות הופעות בסגנון קפה אמן הידוע - מוזיקה בסגנון סמירנאיקה ומוזיקה יוונית עממית.


ערבים של שירי רבטיקה ולאיקה מוכרים ייערכו בימי השישי של חודש אוקטובר בהשתתפות: מאריו הסלוניקאית, קטרינה צירידו ואומן הבוזוקי, דימיטריס ליבאנוס.

ערבים של שירי רבטיקה ולאיקה ייערכו בימי השבת של חודש אוקטובר בהשתתפות: יורגוס קוטולאקיס (בוזוקי), ת'אודוסיה סטיגה (שירה), פוטיס צוראנידיס (גיטרה ושירה) וספירוס ניקאס (אקורדיון).

כריסטוס ציאמוליס יופיע יחד עם להקת "קיראטזידס" ביום ראשון, 11 בנובמבר בשעה 15:30, במופע של שירי עם יווניים.

ערבי שירים מוכרים ואהובים, שרקח שמעון פרנס, ייערכו בימי חמישי של חודש נובמבר על בימת המקום בהשתתפות: אומן הבוזוקי והזמר, יורגוס קוטולאקיס, הזמרת נאדיה קאראיאני ונגנים נוספים.


 תוכנית "כילייס קה דיו ניכטס"

 

שם המועדון Χίλιες και Δυο Νύχτες
כילייס קה דיו ניכטס
כתובת Καραϊσκάκη 10, Ψυρρή
Karaiskaki 10, Psiri
טלפונים +30-210-3317293

המועדון שוכן ברובע פסירי במפגש הרחובות קאראיסקאקי וארמו. במועדון נערכים מופעים מגוונים במחיר כניסה השווה לכל נפש. המועדון מעוצב בתפאורה מזרחית נעימה והצוות נעים הליכות ומאיר פנים. ניתן להזמין במקום ארוחה קלה וכמובן משקאות חריפים.


ערבים של רבטיקה ולאיקה בראשית דרכה ייערכו על בימת המקום בימי השישי של חודש אוקטובר בשעה 22:00. אומן הבוזוקי, ניקוס טאטאסופולוס, יופיע יחד עם את'ינה לאמבירי (גיטרה ושירה), סוטיריס פאפאטריאניס (בגלמה ושירה) וחארולה צאלפארה (אקורדיון ושירה).

ערבים של שירי רבטיקה, לאיקה ושירי עם ייערכו בימי השבת של חודש אוקטובר בשעה 22:30. יאניס לבסיס (צורה, בגלמה ושירה) יופיע יחד עם מריה סטאפילופאטי (שירה), ואסיליס מוזוס (בוזוקי ושירה), פרופיריס קונאס (אקורדיון) ות'אודורוס קידונאביס (גיטרה ושירה).


 תוכנית "טו 25 ראקי טוּ פריאמו"

 

שם המועדון Το 25ράκι του Πρίαμου
טו 25 ראקי טוּ פריאמוּ
כתובת Ψαρών 29 (Πλ.Κύπρου), Χολαργός
Psaron 29 (Plateis Kiprou), Holargos
טלפונים +30-210-6549118

הטברנה שוכנת בשכונת חולארגוס באתונה וניתן להאזין בה להרכבים מתחלפים של זמרים ונגנים, שהופעתם מתאפיינת באי שימוש במיקרופונים. המקום קטן ואינטימי ובעליו מאיר פנים לבאים. תוכנית "חאמם"

 

שם המועדון Xαμάμ
חאמם
כתובת Δημοφώντος 97, Ανω Πετράλωνα
Dimofondos 97, Ano Petralona
טלפונים +30-210-3421212

מועדון ה"חאמם" שוכן במבנה אבן עתיק, ששימש עד לשנת 1955 כבית מרחץ במתכונת החאמם התורכי. כיום פועל במקום מועדון קטן, המנוהל על-ידי צוות מאיר פנים המבטיח לשמר את אווירת המקום המיוחדת. תוכנית ההופעות משתנה ומופיעים בו אומנים מן השורה הראשונה, שאופי הופעתם מתאים למקום קטן ואינטימי.


סטליוס ואמבאקאריס יופיע בימי השישי יחד עם אנטולי מאריולה ואומן הבוזוקי, מאנוליס פאפוס. יחדיו ישירו משירי הרבטיקה המוכרים והטובים.

יאניס בזוס מופיע בימי השבת בערבים, המוקדשים למיטב יוצרי הלאיקה ביוון.


 תוכנית "אן מוסחאטו"

 

שם המועדון Εν Μοσχάτω
אן מוסחאטו
כתובת Θερμοπυλών 49, Μοσχάτο
Thermopilon 49, Moschato
טלפונים +30-210-4828810

הטברנה "אן מוסחאטו" שוכנת בכיכר המרכזית של שכונת מוסחאטו באתונה. המקום לא גדול, האוכל טוב ומומלץ להזמין מקום מראש כי תמיד מלא שם. בעל המועדון, יורגוס, מאיר פנים לישראלים והשירות טוב בד"כ. תוכנית ההופעות משתנה ומופיעים בטברנה גם אומנים מן השורה הראשונה, שאופי הופעתם מתאים למקום קטן ואינטימי.


בימי שישי ושבת, בשעה 22:30, יופיעו: דימיטרה קוסטאקי (שירה), דימיטריס רפאס (בוזוקי) ומילטיאדיס כריסנת'ידיס (גיטרה).

ביום רביעי, 14 בנובמבר בשעה 22:30, ייערך מופע בהשתתפות: סטאת'יס אנגלופולוס (שירה), אגני קאלוּמנוּ (שירה), אנדוניס גונאריס (גיטרה) ואומן הבוזוקי אנדראס קארנדיניס.


 

 

שם המועדון PassPort Κεραμεικός
פספורט קראמיקוס
כתובת Κεραμεικού 58 & Μαραθώνος
Keramikou 58 & Marathonos
טלפונים +30-210-5222203

מועדון ה-PassPort, שפעל בלב פיראוס מאז חודש אוקטובר 2010, שינה את מיקומו ועבר לפעול בשכונת קראמיקוס באתונה. בעלי המקום מבטיחים להמשיך ולארח את מיטב זמרי יוון וגם זמרים זרים. תוכנית "יאנוס"

 

שם המועדון Ιανός
יאנוס
כתובת Σταδίου 24
Stadiou 24
טלפונים +30-210-3217810

בלב אתונה מצויה חנות ספרים ענקית בשם "יאנוס" ולצידה, בקומה השניה, מצוי בית קפה שבו ניתן להזמין ארוחות קלות ולנוח מעט במהלך שעות היום. בשעות הערב ולעיתים גם בשעות היום נערכות בבית הקפה הופעות של מיטב הזמרים והיוצרים ביוון. האווירה עממית ומקבלת אורחים, המחירים סבירים וההופעות בהרכבים לא גדולים אך מעניינים.


לאקיס חאלקיאס וחבורתו יארחו בערב של שירים ישנים ואהובים את בטי חארלאפטי המצוינת על בימת בית הקפה ביום שישי, 30 בנובמבר. המופע יחל בשעה 21:00 ומחיר לאדם הוא 13 יורו כולל משקה.


 תוכנית "רית'מוס"

 

שם המועדון Ρυθμός Stage
רית'מוס סטייג'
כתובת Μαρίνου Αντύπα 38, Ηλιούπολη
Marinou Andipa 38, Hilioupoli
טלפונים +30-210-9750060

מועדון ה"רית'מוס סטייג" שוכן בשכונת היליופולי, שבדרום מזרח אתונה. המועדון הפך מאז הקמתו בשנת 2009 לבימת מוסיקה נחשבת, המארחת אומנים מן השורה הראשונה ביוון.


הזמרת והיוצרת, קריניו ניקולאו, תופיע ביום שישי, 9 בנובמבר בשעה 22:30, על בימת המקום. קריניו תשיר משירי מאנוס חאטזידאקיס, ואסיליס ציצאניס, מאנוליס חיוטיס, אקיס פאנו וגם שירים של לאונרד כהן.


 תוכנית "סטאברוס טו נוטו"

 

שם המועדון Σταυρός του Νότου
סטאברוס טו נוטו
כתובת Φραντζή & Θαρύπου 37, Νέος Κόσμος
Frantzi & Tharipou 37, Neos Kosmos
טלפונים +30-210-9226975

מועדון "סטאברוס טו נוטו" הוא שם כולל לשלוש אולמות: "הבמה הראשית", ה-Club וה-Plus השוכנים באותה סביבה. מיטב האומנים מופיעים על בימות אלה והאווירה בד"כ חמימה ומלאת חיים.


המלחין והפסנתרו, ת'מיס קאראמוראטידיס, יארח בימי ראשון, 4, 11 ו-18 בנובמבר, את הזמרות: קטרינה קוקה ומלינה קאנה על הבימה הראשית של המועדון. המופע יחל בשעה 20:30 ומחיר הכניסה 15 יורו לאדם כולל משקה ראשון ליד הבר.

סוקראטיס מאלאמס יופיע בימי שני החל מה-19 בנובמבר יחד עם ויוליה קאראפאטאקי על בימת המועדון הראשית. המופע יחל בשעה 22:00.

מילטוס פסחאלידיס יופיע בימי שבת החל מה-24 בנובמבר על בימת המועדון הראשית.