הדפסה
הדפסה
 


פסירי בלילה - צולם ע"י הזהוב

 

מגדל הרוחות - צולם ע"י הזהוב


 

ארועי מוסיקה באתונה

עונת החורף במועדוני אתונה החלה וניתן למצוא בעיר מופעים נעימים ומעניינים. קיימים באתונה מועדוני לילה גדולים ומפוארים אך שווה לשים לב גם למקומות קטנים ונעימים, שבהם האווירה טובה ושמחה. בדף זה ננסה להביא מידע שוטף נוסף על ארועי מוסיקה באתונה תוך הדגשת אותם מקומות מיוחדים, שאינם בהכרח "מועדונים" במובן הרגיל של המונח.

מעבר למועדונים הגדולים, הרשומים בדף הראשי של האתר, ולמקומות המיוחדים הרשומים בדף זה ישנן באתונה טברנות רבות, שאליהן באים בני המקום קודם כל כדי לאכול טוב עם חברים ובני משפחה. בחלק מן הטברנות יש לצד האוכל גם הופעה חיה בחלק מימי השבוע (בעיקר בסופי שבוע). רשימה חלקית של טברנות שכאלה נתונה בקישור כאן. יש להמתין לטעינת הטבלה ואז ניתן להדפיסה.

מומלץ בכל לשון לברר טלפונית את הפרטים ואת נכונותם בעזרת מספרי הטלפון הנתונים.

שם המועדון Πέραν
פראן
כתובת Λ. Δεκελείας 20, Ν.Χαλκηδόνα
Leoforos Dekelias 20, Nea Chalkidona
טלפונים +30-210-2533896, 2582667


בשכונת נאה חאלקידונה, שמצפון לכיכר אומוניה, שוכנת הטברנה "פראן", שבעליה מכנים אותה גם בשם "קפה אמן של העיר". במקום נערכות הופעות בסגנון קפה אמן הידוע - מוזיקה בסגנון סמירנאיקה ומוזיקה יוונית עממית.


להקת "דית'ן" תופיע ביום שבת, 15 בספטמבר, על בימת המקום ותנעים בשירים מאסיה הקטנה ומאיי הים האגאי. המופע יחל בשעה 23:00.

מאנוליס דימיטריאנאקיס וקטרינה צירידו יופיעו ביום שישי, 21 בספטמבר, על בימת המקום. הם ישירו משירי הרבטיקה המוכרים החל מהשעה 23:00.

ערב של שירי רבטיקה ולאיקה ייערך בימי השבת של חודש ספטמבר בהשתתפות: יורגוס קוטולאקיס (בוזוקי), מריה דנאקסה (שירה) ופוטיס צוראנידיס (גיטרה ושירה).

להקת נשים בשם «Smyrna» תופיע ביום שישי, 28 בספטמבר, בערב המוקדש לשירי סמירנאיקה ושירי עם יווניים. המופע יחל בשעה 23:00.

ערבים של שירי רבטיקה ולאיקה מוכרים ייערכו בימי השישי של חודש אוקטובר בהשתתפות: מאריו הסלוניקאית, קטרינה צירידו ואומן הבוזוקי, דימיטריס ליבאנוס.


 

שם המועדון Χίλιες και Δυο Νύχτες
כילייס קה דיו ניכטס
כתובת Καραϊσκάκη 10, Ψυρρή
Karaiskaki 10, Psiri
טלפונים +30-210-3317293


המועדון שוכן ברובע פסירי במפגש הרחובות קאראיסקאקי וארמו. במועדון נערכים מופעים מגוונים במחיר כניסה השווה לכל נפש. המועדון מעוצב בתפאורה מזרחית נעימה והצוות נעים הליכות ומאיר פנים. ניתן להזמין במקום ארוחה קלה וכמובן משקאות חריפים.


ערבים של רבטיקה ולאיקה בראשית דרכה ייערכו על בימת המקום בימי השישי, 21 ו-29 בספטמבר בשעה 22:00. אומן הבוזוקי, ניקוס טאטאסופולוס, יופיע יחד עם את'ינה לאמבירי (גיטרה ושירה), סוטיריס פאפאטריאניס (בגלמה ושירה) וחארולה צאלפארה (אקורדיון ושירה).


 

שם המועדון Xαμάμ
חאמם
כתובת Δημοφώντος 97, Ανω Πετράλωνα
Dimofondos 97, Ano Petralona
טלפונים +30-210-3421212


מועדון ה"חאמם" שוכן במבנה אבן עתיק, ששימש עד לשנת 1955 כבית מרחץ במתכונת החאמם התורכי. כיום פועל במקום מועדון קטן, המנוהל על-ידי צוות מאיר פנים המבטיח לשמר את אווירת המקום המיוחדת. תוכנית ההופעות משתנה ומופיעים בו אומנים מן השורה הראשונה, שאופי הופעתם מתאים למקום קטן ואינטימי.


דימיטריס קונדויאניס וסולון לקאס יופיעו בימים שישי ושבת, 21 ו-22 בספטמבר, על בימת המועדון ובכך תיפתח עונת החורף במועדון זה.


 

שם המועדון Εν Μοσχάτω
אן מוסחאטו
כתובת Θερμοπυλών 49, Μοσχάτο
Thermopilon 49, Moschato
טלפונים +30-210-4828810


הטברנה "אן מוסחאטו" שוכנת בכיכר המרכזית של שכונת מוסחאטו באתונה. המקום לא גדול, האוכל טוב ומומלץ להזמין מקום מראש כי תמיד מלא שם. בעל המועדון, יורגוס, מאיר פנים לישראלים והשירות טוב בד"כ. תוכנית ההופעות משתנה ומופיעים בטברנה גם אומנים מן השורה הראשונה, שאופי הופעתם מתאים למקום קטן ואינטימי.


ביום שבת, 15 בספטמבר בשעה 22:30, יופיעו: דימיטרה קוסטאקי (שירה), פאנאיוטיס קולוקוטרוניס (בוזוקי) ומילטיאדיס כריסנת'ידיס (גיטרה).

ביום ראשון, 16 בספטמבר בשעה 14:30, תופענה קטרינה צירידו וסטלה קארידה.

ביום רביעי, 19 בספטמבר, יופיעו: המלחין ואומן הבוזוקי, ת'אנאסיס פוליקנדריוטיס, אנה מליטי (שירה), ניקוס קנוריוס (גיטרה) וספירוס גלניס (כלי הקשה).

ביום רביעי, 26 בספטמבר בשעה 22:30, יופיעו: באביס צרטוס עם סופיה מרמיגה ואומן הכינור, קיריאקוס גובנדאס.


 

שם המועדון PassPort Κεραμεικός
פספורט קראמיקוס
כתובת Κεραμεικού 58 & Μαραθώνος
Keramikou 58 & Marathonos
טלפונים +30-210-5222203


מועדון ה-PassPort, שפעל בלב פיראוס מאז חודש אוקטובר 2010, שינה את מיקומו ועבר לפעול בשכונת קראמיקוס באתונה. בעלי המקום מבטיחים להמשיך ולארח את מיטב זמרי יוון וגם זמרים זרים.


המועדון סגור במשך הקיץ.


 

שם המועדון Ιανός
יאנוס
כתובת Σταδίου 24
Stadiou 24
טלפונים +30-210-3217810


בלב אתונה מצויה חנות ספרים ענקית בשם "יאנוס" ולצידה, בקומה השניה, מצוי בית קפה שבו ניתן להזמין ארוחות קלות ולנוח מעט במהלך שעות היום. בשעות הערב ולעיתים גם בשעות היום נערכות בבית הקפה הופעות של מיטב הזמרים והיוצרים ביוון. האווירה עממית ומקבלת אורחים, המחירים סבירים וההופעות בהרכבים לא גדולים אך מעניינים. 

שם המועדון Ρυθμός Stage
רית'מוס סטייג'
כתובת Μαρίνου Αντύπα 38, Ηλιούπολη
Marinou Andipa 38, Hilioupoli
טלפונים +30-210-9750060


מועדון ה"רית'מוס סטייג" שוכן בשכונת היליופולי, שבדרום מזרח אתונה. המועדון הפך מאז הקמתו בשנת 2009 לבימת מוסיקה נחשבת, המארחת אומנים מן השורה הראשונה ביוון.


מריה סולטאטו ופוטיני סאבאטיאנו יופיעו ביום שישי, 28 בספטמבר בשעה 22:00, על בימת המועדון. הן ישירו משירי ת'אודוראקיס, לואיזוס, חאטזידאקיס, קסרחאקוס ושאר יוצרים מוכרים.


 

שם המועדון Σταυρός του Νότου
סטאברוס טו נוטו
כתובת Φραντζή & Θαρύπου 37, Νέος Κόσμος
Frantzi & Tharipou 37, Neos Kosmos
טלפונים +30-210-9226975


מועדון "סטאברוס טו נוטו" הוא שם כולל לשלוש אולמות: "הבמה הראשית", ה-Club וה-Plus השוכנים באותה סביבה. מיטב האומנים מופיעים על בימות אלה והאווירה בד"כ חמימה ומלאת חיים.


יצאנו לחופשת קיץ.